כאב בכתף והזרקת PRP
|

הזרקת PRP

מהו טיפול להזרקת PRP ?

אחת הטכניקות החדישות והמתקדמות לטיפול בפגיעות אורטופדיות הנה הטיפול בזריקות PRP. הזרקת PRP זהו טיפול חדשני הצובר תאוצה ברחבי העולם. הטיפול מתבסס על השימוש בטסיות הדם של המטופל (PLATELETS) , המכילות ריכוז גבוה מאוד של גורמי גדילה וריפוי. הפלזמה הנלקחת להזרקה מכילה ריכוז גבוה מאוד של הטסיות – מעל 800,000 למ"ל (בהשוואה לריכוז תקין בדם שנע בין 150-400 אלף למ"ל) ומכאן שמה של הטכנולוגיה – PLATELET RICH PLASMA. טיפול זה משתמש ביכולות הריפוי העצמיות של המטופל, ומכוון אותם לאיזורים הבעייתיים.

למי הטיפול מתאים?

מטרת הטיפול בהזרקת PRP היא להאיץ את תהליך הריפוי בפגיעות חריפות (קרעים ומתיחות של שרירים וגידים), ולהסיט את התהליך הניווני כרוני לתהליך ריפוי – בתהליכים ניווניים (דלקות בגידים, שינויים שחיקתיים בסחוסי המפרקים). טיפול זה אינו מתאים לכל אחד. מטופלים הסובלים מפגיעה בתפקוד הטסיות, או מטופלים בתרופות נוגדות קרישה (גם אספירין) אינם מתאימים לטיפול זה. 

התהליך

בתהליך הטיפול נלקחת דגימת דם מהמטופל. עוברת בצנטריפוגה הפרדה למרכיבי הדם השונים. לאחר ההפרדה נלקחת השכבה המכילה את הטסיות ומוזרקת לאיזור הבעייתי, כל זאת במפגש בן כ 20 דקות. כתלות בפגיעה ובמצבו הכללי של המטופל  נקבע פרוטוקול הטיפול שנע בין 1-3 טיפולים.  * זריקת ה PRP עלולה להכאיב כשבוע ימים לאחר ההזרקה עצמה.

המלצות לאחר הזרקת PRP

 • ניתן לחזור לפעילות רגילה באופן מידי.
 • אפשר לנהוג לאחר הזריקה באופן עצמאי.
 • מומלץ להימנע ממאמצים בזמן הזריקות וכשבוע לאחר מכן.
 • מומלץ להמנע מנטילת תרופות משככות דלקת כגון ארקורסיה, אתואפן, אדוויל או נורופן.
 • בכל מקרה של אודם, עליית חום או נפיחות מקומית יש להודיע מיד לד”ר רשף.

קרא עוד על הזרקות אורטופדיות למפרקים…

Similar Posts

5 Comments

 1. שלום דליה. PRP יכול להקל כאבים בשחיקת סחוס במפרק הירך – כתלות בחומרת הנזק. תוכלי לקבוע תור להערכה עם צילום מפרקי ירכיים ב 077-5520163

 2. שלום,
  עשו לי אתמול זריקת prp במפרק הירך בשל מבנה cam וחשש לקרע בלברום.
  יש לי כאבים מאוד חזקים במפרק, האם לגיטימי ותוך כמה זמן אמור לעבור?

 3. שלום רב , אני סובל מכאבי גב כבר מס שנים , וקרע במיניסקוס , ולאחרונה החמירו הכאבים לאחר ניתוח בקרסול קרע בגיד ושבר תלישה, אני חצי שנה אחרי הניתוח ,, האם הטיפול בהזרקת prp יכול לעזור / לשפר ?

 4. שלום . יש לי שחיקת סחוס התחלתי בכדי למנוע החמרה הומלץ לי זריקות PRP לברך .האם קיים פרוטקול רפואי ללקיחת דם לזריקה .לדוגמה יש מכשיר צנטריפוגה ומבחנה פלזמה ביטק שמים במבחנה 9 מ"ל ומקבל 8 מ"ל PRP כמה מ"ל לזריקה אחת האם איפשר להזריק כמות גדולה יותר מה המחיר לזריקה

  1. שלום רב. מדובר בתהליך של 3 זריקות – אחת לשבוע. בכל פעם נלקחת מבחנה עם 11 סמק דם, ולאחר 10 דקות בצנטריפוגה נשאבים כ 4-4.5 מל PRP שמוזרקים לברך בטכניקה סטרילית.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *