כאב בכתף והזרקת PRP
|

הזרקת PRP

מהו הטיפול?

אחת הטכניקות החדישות והמתקדמות לטיפול בפגיעות אורטופדיות הנה הטיפול בזריקות PRP. הזרקת PRP זהו טיפול חדשני הצובר תאוצה ברחבי העולם. הטיפול מתבסס על השימוש בטסיות הדם של המטופל (PLATELETS) , המכילות ריכוז גבוה מאוד של גורמי גדילה וריפוי. הפלזמה הנלקחת להזרקה מכילה ריכוז גבוה מאוד של הטסיות – מעל 800,000 למ"ל (בהשוואה לריכוז תקין בדם שנע בין 150-400 אלף למ"ל) ומכאן שמה של הטכנולוגיה – PLATELET RICH PLASMA. טיפול זה משתמש ביכולות הריפוי העצמיות של המטופל, ומכוון אותם לאיזורים הבעייתיים.

למי הטיפול מתאים?

מטרת הטיפול בהזרקת PRP היא להאיץ את תהליך הריפוי בפגיעות חריפות (קרעים ומתיחות של שרירים וגידים), ולהסיט את התהליך הניווני כרוני לתהליך ריפוי – בתהליכים ניווניים (דלקות בגידים, שינויים שחיקתיים בסחוסי המפרקים). טיפול זה אינו מתאים לכל אחד. מטופלים הסובלים מפגיעה בתפקוד הטסיות, או מטופלים בתרופות נוגדות קרישה (גם אספירין) אינם מתאימים לטיפול זה. 

התהליך

בתהליך הטיפול נלקחת דגימת דם מהמטופל. עוברת בצנטריפוגה הפרדה למרכיבי הדם השונים. לאחר ההפרדה נלקחת השכבה המכילה את הטסיות ומוזרקת לאיזור הבעייתי, כל זאת במפגש בן כ 20 דקות. כתלות בפגיעה ובמצבו הכללי של המטופל  נקבע פרוטוקול הטיפול שנע בין 1-3 טיפולים.  * זריקת ה PRP עלולה להכאיב כשבוע ימים לאחר ההזרקה עצמה.

המלצות לאחר הזרקת PRP
  • ניתן לחזור לפעילות רגילה באופן מידי.
  • אפשר לנהוג לאחר הזריקה באופן עצמאי.
  • מומלץ להימנע ממאמצים בזמן הזריקות וכשבוע לאחר מכן.
  • מומלץ להמנע מנטילת תרופות משככות דלקת כגון ארקורסיה, אתואפן, אדוויל או נורופן.
  • בכל מקרה של אודם, עליית חום או נפיחות מקומית יש להודיע מיד לד”ר רשף.
קרא עוד על הזרקות אורטופדיות למפרקים…

Similar Posts

One Comment

  1. שלום דליה. PRP יכול להקל כאבים בשחיקת סחוס במפרק הירך – כתלות בחומרת הנזק. תוכלי לקבוע תור להערכה עם צילום מפרקי ירכיים ב 077-5520163

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *