תיקון לברום תחתון BANKART – דף מידע למטופל המיועד לניתוח. הינך מיועד/ת לעבור ניתוח ארתרוסקופיה ותיקון יציבות הכתף.  בניתוח זה תופר המנתח את הלברום הקדמי ורצועות הכתף בחלקן הקדמי. ניתוח זה מתרחש למשל לאחר פריקת הכתף ו/או הדגמת חוסר יציבות הכתף שלא מסתדרת בטיפול פיזיותרפי איכותי.

הרדמה ומשך הניתוח בנקרט

ניתוח לתיקון לברום תחתון בנקרט BANKART , מתבצע בהרדמה כללית. בנוסף להרדמה אזורית ("בלוק") של הכתף. משך הניתוח 60-90 דקות. יש להוסיף לכך את זמן ההרדמה וההתעוררות מהניתוח.

מהלך ניתוח הכתף לתיקון לברום תחתון – בנקרט

המרדים מבצע הרדמה והשלמת הרחצה הסטרילית. כעת המנתח מחדיר לכתף מצלמה זעירה (ארטרוסקופ) שבעזרתה ניתן לסקור את המבנים השונים בכתף. (גידים בכתף, סחוסים, לברום, קפסולה). המנתח מודד את הקרע בלברום התחתון ומכין את הלברום, את הקפסולה ואת עצם הגלנואיד לתפירה. המנתח מכניס עוגנים קטנים המכילים חוטים לתוך הגלנואיד. בעזרת החוטים מצמיד את הלברום לגלנואיד. יחד עם תפירת הלברום מותח המנתח מחדש את הקפסולה הקדמית והרצועות. לעיתים רחוקות יש צורך בפעולה נוספת בחלק האחורי של ראש הזרוע. במידה ויש צורך – תבוצע בשלב זה. בסיום הניתוח החתכים נסגרים בעזרת תפרים נספגים שאין צורך להוציאם. בסיום הניתוח מקבע המנתח את הזרוע במקבע כתף.

המלצות לימים שלאחר ניתוח בנקרט

  • לאחר הניתוח מומלץ לשמור היד במתלה למשך כ 6 שבועות.
  • ניתוחים בכתף לרוב כואבים בשבועות הראשונים לאחר הניתוח. לכן חשוב לקרר הכתף עם קרח (שקיות תירס קפוא למשל) במהלך כשבוע לאחר הניתוח. ניתן ליטול משככי כאבים לפי צורך. קירור הכתף מקל על השיקום ומפחית משמעותית את הכאבים.
  • אין להרטיב החתכים ביומיים הראשונים. לאחר מכן. לפי הנחיית המנתח ניתן לשטוף החתכים במקלחת. אין להכנס לבריכה או ים בשבועיים הראשונים לאחר הניתוח.
  • פיזיותרפיה – יש להתחיל מיד. לפי הנחיות המנתח ולפי פרוטוקול שיקום יעודי לניתוח זה.

בכל מקרה של עליית חום מעל 380, נפיחות קשה בכתף או כאבים בלתי נסבלים יש ליצור קשר עם הרופא המנתח.

חזרה לשגרה

שיקום מלא מניתוח זה אורך 4-6 חודשים. ב 6 השבועות הראשונים יש צורך לשמור על הזרוע במתלה. כמו כן יש להתקדם באיטיות בפיזיותרפיה. לאחר מכן ניתן להוריד המתלה ולהמשיך בשיקום. חזרה לפעילות משרדית עם יד במתלה אפשרית לרוב כשבועיים לאחר הניתוח. נהיגה אפשרית כאשר טווח התנועות של הכתף מלא והכתף ללא כאבים. חזרה לפעילות עצימה יותר הנה אישית ותלויה בהתקדמות בתהליך השיקום.

מצורפים

Similar Posts

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *