הזרקה משולבת לכתף

להנות משני העולמות – ליותר זמן!

הזרקה משולבת היא הזרקה של PRP בשילוב חומצה היאלורונית באותו זמן.  מפרקים שחוקים הם בעיה ידועה – וכואבת. כאשר סחוס המפרק שחוק, ישנה תגובה דלקתית המתבטאת בכאבים, נפיחות והצטברות נוזלים במפרק. אלה – מפריעים לפעילות המפרק, תפקוד יומיומי ואף מעירים משינה.

מקובל לייחס לשחיקת סחוסים במפרק שני אלמנטים – מכני, וביולוגי. את הגורם המכני לא ניתן לשנות. לעיתים מדובר בחבלה קשה עם שבר תוך מפרקי, לפעמים במאמצים גדולים שנעשו בעבר, מבנה אנטומי המעודד
שחיקת סחוסים. בכל מקרה אין יכולת לשנותו. במקביל – ישנו תהליך תגובתי – דלקת – בתוך המפרק. את התהליך הזה ניתן לנסות לשנות בעזרת הזרקות שונות.

הזרקת חומצה היאלורונית

הזרקת חומצה היאלורונית כחומר משפר סיכוך ומפחית כאבים מוכרת שנים רבות . בהזרקה של חומצה
היאלורונית למפרק אנחנו מזריקים חומר צמיג יחסית שמשמש כחומר סיכוך במפרק, מוריד חיכוך סחוסים
שחוקים ומשפר תנועתיות.

הזרקת פיארפי – PRP

טיפול ב PRP לפגיעות שחיקת סחוסים במפרק הוא חדש יחסית. בהזרקת ריכוז גבוה של טסיות אנחנו דואגים להעשיר את המפרק בגורמי גדילה וריפוי המפחיתים תגובה דלקתית וכאבים, ומשפרים את הסביבה הביוכימית של המפרק. ישנן עבודות שהראו שהזרקת PRP משפרת תנועתיות של תאי סחוס. זה כמובן אינו מעיד על צמיחת סחוס חדש אבל כן מעיד על ההשפעה החיובית של PRP במפרק.

הזרקת חומרי שגשוג משולבת

בשנים האחרונות אנחנו מבצעים הזרקות משולבות של חומצה היאלורונית וPRP לשחיקת סחוס המפרק בשילוב. בהזרקות אלה מוחדרות למפרק גם מנה של PRP וגם מנה של חומצה היאלורונית (באותה דקירה – אין צורך
בדקירה נפרדת). אם יש צורך מבוצעת ההזרקה בהכוונת US כדי לוודא שהמחט נמצאת בתוך המפרק.

עבודות הראו שהשילוב של שתי ההזרקות עשוי להאריך את האפקט של ההזרקה מבחינת לוחות הזמנים וגם מבחינת מידת התגובה. עוד נמצא שאין הבדל בתופעות  הלוואי והסיכונים בין הזרקה של PRP, חומצה היאלורונית ושילוב של השניים.
למרות ההתקדמות וזמן ההשפעה הארוך, עדיין מקובל להגדיר את הסיכוי לשיפור בהזרקה למפרק – כל הזרקה – בכ 75%. אין 100% – למרות שאנחנו מאוד רוצים  ושואפים לכך.
נסכם , כי בפתולוגיות תוך מפרקיות , יש מקרים שבהם יש צורך  בזריקות PRP בלבד , ובמקרים קלים של שחיקת סחוס , זריקות של חומצה היאלורונית בלבד יכולה להספיק. אבל – בשחיקת סחוסים בינונית ומעלה – שילוב של
PRP וחומצה היאלורונית בסדרת זריקות משולבת, מאריך את משך ההשפעה של ההזרקה ואת מידת ההטבה ממנה.

ההזרקה אינה בסל הבריאות ולכן המימון לה הוא פרטי או דרך חברת ביטוח בלבד.

Similar Posts

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *