הינך מיועד/ת לעבור ניתוח ארטרוסקופיה של הברך. במטרה של כריתה חלקית/מלאה של המיניסקוס. ניתוח זה נחשב פשוט יחסית. במרבית המקרים מבוצע עקב אבחנה של קרע במיניסקוס שלא ניתן לתפור.

ארטרוסקופיה בברך – הרדמה ומשך הניתוח:

הניתוח מבוצע לרוב בהרדמה כללית. בנוסף הרדמה מקומית של הברך. משך ניתוח ארטרוסקופיית ברך 20-60 דקות (יש להוסיף לכך את זמן ההרדמה וההתעוררות מהניתוח).

מהלך ניתוח ארטרוסקופיה של הברך:

מבוצעת הרדמה כללית והשלמת הרחצה הסטרילית. מוחדרת לברך מצלמה זעירה (ארטרוסקופ), שבעזרתה ניתן לסקור את המבנים השונים בברך. נסרקים המניסקוסים, הרצועות והסחוסים. לאחר סקירת הברך, יבוצע הטיפול בהתאם לבעיה שנמצאה. המנתח ישקול לבצע כריתה חלקית או מלאה של המיניסקוס והשוליים (מניסקטומיה), עד לקבלת אזור חלק. מטרת הוצאת החלקים הלא יציבים, היא על מנת לטפל בכאבים הנגרמים  ולדלקת העלולים לגרום להגדלת הקרע.

בסיום הניתוח החתכים נסגרים בעזרת תפרים נספגים שאין צורך להוציאם. לסיום מוזרק חומר הרדמה לברך ומבוצעת חבישה. 

המלצות לימים הראשונים שלאחר ניתוח הברך:

  • לאחר הניתוח מומלץ להשתמש בקביים ולדרוך באופן חלקי על הרגל על מנת למנוע דימומים ונפיחויות בתוך הברך. במידה שאין כאבים או נפיחות משמעותית ניתן לדרוך באופן מלא.
  • חשוב לקרר הברך עם קרח (שקיות תירס קפוא למשל) במהלך השבועיים שלאחר הניתוח  וליטול משככי כאבים לפי צורך.
  • אין להרטיב החתכים ביומיים הראשונים. לאחר מכן, ולפי הנחיית המנתח ניתן לשטוף החתכים במקלחת. אין להכנס לבריכה או לים בשבועיים הראשונים לאחר הניתוח.  
  • פיזיותרפיה יש להתחיל מיד בסיום הניתוח בשבוע הראשון.

במקרה עליית חום מעל 38 מעלות, נפיחות קשה בברך או כאבים בלתי נסבלים יש ליצור קשר עם ד"ר רשף – המנתח

חזרה לשגרה מניתוח ארטקרוסופי ברך:

רוב המנותחים יוכלו לחזור לפעילות מלאה כשבועיים לאחר הניתוח. חזרה לספורט באופן מדורג כחודש עד חודשיים לאחר הניתוח. כמובן כתלות בנפיחות וכאבים. נהיגה אפשרית כאשר ההליכה תקינה ולא כאבים.

מצורפים

ניתוח ארטרוסקופיית ברך

  ניתוח ארטרוסקופי עם החדרת מצלמות לברך וטיפול בממצאים בחתך מינימלי.

Similar Posts

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *