תחומי מומחיות באורטופדיה של ד"ר רשף, אורטופד ספורט, נסובים בעיקר סביב אורטופדיית הספורט. לכן עוסק  הרופא בתחומים שאפשר וצריך לשקם בהם הספורטאים. כמו כן מטפל גם באנשים בעלי פציעות מעולם הספורט. תוך מתן פתרונות להחזרה לפעילות מלאה.

לאחר לימודי רפואה באוניברסיטת בן -גוריון בנגב. עבר התמחות באורטופדיה בבית החולים תל השומר. במקביל סיים לימודי המשך ברפואת ספורט באוניברסיטת תל אביב. לאחר סיום ההתמחות באורטופדיה, טס לשיקגו אילינוי ארצות הברית, להתמחות על ברפואת ספורט אורטופדית.

התחומים בהם עסק ד"ר רשף, במסגרת התמחות העל היו בדגש על ניתוחים וארטרוסקופיות. עניינו האישי בעולם הספורט, והשילוב עם עולם הרפואה, הובילו אותו להתמחות כאורטופד ספורט. לכן שם  דגש על אופן הטיפול וליויי המטופל עד החזרתו לכשרות. כאשר למולו ארגז כלים מלא של טיפולים שמרניים וניתוחיים, בדגש על ניתוחים ארטרוסקופיים. ומומחיות בעיקר במפרקי הברך, הכתף, המרפק והקרסול.

רוכבי אופניים לרוב יזדקקו לאורטופד מומחה ברך
רוכבי אופניים לרוב יזדקקו לאורטופד מומחה ברך

תחומי מומחיות אורטופד ברך

כמומחה ברך – מטפל האורטופד בכאבים בברכיים באופן שמרני. לדוגמה המלצה לטיפולים משלימים, בקופת החולים, טיפולי פיזיותרפיה או הזרקות. במידה וכל אלה לא צלחו יפנה המטופל לפתרון הניתוחי תוך שימת דגש על סיכויים וסיכונים. ד"ר רשף כמומחה ברך, מבצע ניתוחי ברך ארטרוסקופיים ונוספים. כיוון שרופאים לעולם לא מפסיקים ללמוד, ד"ר רשף היה מחלוצי הבאת הניתוח להשתלת סחוס בברך וביצע אותו בין הראשונים בארץ. הוא כמובן גם מנתח קרעים במניסקוס, ברצועות הברך השונות, מטפל בפריקת ברך, תיקונים של מהלך הפיקה, תיקון ציר הברך וכמובן טראומה.

תחומי מומחיות אורטופד כתף ומרפק

מומחה כתף נותן פתרונות לכאבים בכתף, ופציעות ספורט בכתף . הפתרונות הם שמרניים או ניתוחיים. עוסק בניתוחי כתף ארטרוסקופיים. לדוגמה תיקון קרעים ברצועות וגידי הכתף, ונוספים כגון ניתוח גיד השרוול המסובב RC (רוטייטור קאף), ניתוח לתפירת לברום עליון (סלאפ) או לברום תחתון (בנקרט), טיפול בעצם הבריח, פריקת כתף, בניתוח כתף. וכן טראומה של הכתף.

תחומי מומחיות אורטופד מומחה קרסול

מומחה קרסול יטפל בכאבים ופציעות בקרסול. טיפולים שמרניים כמו הזרקות, המלצה לפיזיותרפיה, הדירופתרפיה ועוד ובלית ברירה טיפול ניתוחי (ולעיתים יש הבנה מן הרגע הראשון לצערנו, שניתוח זה הפתרון). מנתח קרסול לתיקון חוסר יציבות. פציעות סחוס. דלקות, שברים וטראומה. הן באמצעות ארטרוסקופיית קרסול והן בניתוחים קצתיותר ארוכים שזמן ההחלמה מהם ארוך יותר.

 מי זכאי לייעוץ או ניתוח אצל המומחה האורטופדי ד"ר רשף?

ד"ר רשף נותן שירותים לקהל מטופליו באופן פרטי (קיימים החזרים מחברות ביטוח). כמו כן משמש כיועץ לביטוח המשלים של קופת חולים מכבי: שלי/זהב/כסף.  וכן כיועץ לכללית מושלם. עבודתו מתבצעת בבית החולים זיו בו הוא משמש כסגן מנהל המחלקה האורטופדית. וכן בבתי החולים אסותא ואלישע הממוקמים בחיפה – בהם הוא מנתח באופן פרטי או באמצעות הביטוחים האמורים עימם הוא נמצא בהסדר: הראל, מגדל מנורה, כלל, הפניקס.